Celem tego forum jest niesienie pomocy małżonkom przeżywającym kryzys na każdym jego etapie (także po rozwodzie i
gdy współmałżonkowie są uwikłani w niesakramentalne związki), którzy chcą ratować swoje sakramentalne małżeństwa
Portal  FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  Chat  StowarzyszenieStowarzyszenie
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  DownloadDownload  StatystykiStatystyki  PolczatPolczat
 Ogłoszenie 

Poprzedni temat «» Następny temat
Jak podejść do tego jeża?
Autor Wiadomość
Mateusz
[Usunięty]

  Wysłany: 2006-04-23, 09:35   Jak podejść do tego jeża?

Witam wszystkich, którzy zaczynają korzystać z tego forum!
Zarówno tych, którzy dotychczas pisali na starym, a także nowych użytkowników.
Jak wynika z wypowiedzi niektórych użytkowników, zmiany które wniosło nowe forum, nie przypadły im do gustu. Tak to już jest z wszelkimi nowinkami, że zanim odkryjemy jego wszystkie zalety, jesteśmy przerażeni zmianami i możemy się pogubić.
Ponieważ ja sam dopiero "uczę się" korzystania z tego forum postaram się przedstawić kilka zalet i porad, by ułatwić choć części użytkowników, przebrnięcie przez gąszcz nowości.

Przede wszystkim forum zostało podzielone na działy, co ma spowodować, że łatwiej nam będzie poszukać interesujące nas tematy. Dlatego też należy zwracać uwagę na to, w jakim dziale zakładamy nowy temat, by inni forumowicze mogli do niego trafić. Prosimy się nie dziwić, kiedy w przypadkach zakładania tematów w niewłaściwych działach będą one przesuwane do innej tematyki przez osoby zarządzające tym forum. :-)

Oto ciekawe opcje:
1. Po zlogowaniu, będziemy powiadamiani o nowych wypowiedziach [Zobacz posty nieprzeczytane], które pojawiły się na forum od ostatniej wizyty. Pozwala to uniknąć przeszukiwania wszystkich tematów, czy ktoś napisał coś nowego.
2. Możemy także ustawić powiadamianie na skrzynkę e-mail o odpowiedziach w temacie, na który się wypowiadamy, tuż pod okienkiem edycji, lub też domyślnie w opcji [Profil].
3. Przesuwając kursorem myszki zauważymy, że pojawają się dodatkowe opcje (np. "łapka" wyboru lub dymek z podpowiedzią) po ustawieniu się na dziale, temacie, nicku użytkownika. Ma to nam ułatwić szybsze wejście do poszukiwanego przez nas tematu, czy ostatniej wypowiedzi oraz wyświetlenie informacji o forumowiczu.
4. [Preferencje] - możemy tu spersonalizować nasze forum i powyłączać niektóre opcje, z których nie chcemy korzystać.
5. [Edytuj] i [X] (kasuj) - duże ulepszenie, z którego sam chętnie korzystam. Pozwala na edycję własnych postów (np. w celu korekty błędów ortograficznych ;-) ), a także można całkowicie skasować własną wypowiedź (np. w przypadku zdublowania postu, co się czasami zdarza po kilkakrotnym kliknięciu na przycisk [Wyślij]).
6. Podczas edycji postu możemy zmieniać czcionkę (wielkość, kolor, styl), co może pozwolić na uwydatnienie jakiejś myśli, by zwrócić na nią uwagę czytających. Jednak chciałbym prosić o unikanie zbyt częstego korzystania z tych przycisków, gdyż zaczniemy się gubić w "gąszczu" kolorowych literek o różnych rozmiarach i wypowiedzi staną się nieczytene.
7. [Ignoruj] - pozwala nam na pomijanie wypowiedzi, czy tematów, które nas nie interesują i nie chcemy ich czytać. Zawsze można wejść w opcję [Lista ignorowanych tematów] i tam zweryfikować nasz wybór.

Zapraszam do zadawania pytań i dzielenia się swoimi uwagami.
Ostatnio zmieniony przez Mateusz 2006-05-16, 13:26, w całości zmieniany 1 raz  
 
     
zuza
[Usunięty]

Wysłany: 2006-04-28, 09:54   

Mateuszu,
pomocy- wszystko mi grało ale od wczoraj mam klopoty z odpowiadaniem. Po naciśnięciu wyślij dostaję komunikat że brak dostępu do hostu lub pojawia się okienko że powinnam się zalogować. Potem okazuje się że moja wypowiedź poszła kilka razy.
chcę usunąć ją albo starsze, edytuję i cóż- brak okienka usuń post. Więc muszę " zmieniac jego treść". Wychodzę na głąba. Ratuj.
 
     
zuza
[Usunięty]

Wysłany: 2006-04-28, 10:09   

Przy niektórych postach nie mam X. Już doszłam do ładu z tym X.
Pozostaje problem wysyłania i komunikatu po wysyłce.
 
     
Anula
[Usunięty]

Wysłany: 2006-04-28, 10:40   

u mnie też po wysłaniu odpowiedzi pojawia się info o błędzie ogólnym i nie wraca się do strony
 
     
Mateusz
[Usunięty]

Wysłany: 2006-04-28, 16:33   

Drogie Panie!
Tak to już jest z tą złośliwością rzeczy martwych. Ja także czasami mam problemy z przelądaniem i pisaniem na forum. Takie problemy pojawiają się okresowo na różnych stronach internetowych. Trudno mi powiedzieć, czy problem leży po stronie dostawcy internetu, czy serwera, na którym umieszczono daną stronę. Nam, użytkownikom pozostaje pewnie uzbroić się w cierpliwość i przyzwyczaić do okresowych problemów z internetem.
Często mam problem, że po kliknięciu na jakąś opcję przez dłuższy czas nie otrzymuję odpowiedzi z serwera i mam np. puste okno. W takim przypadku radzę sobie odświeżaniem strony [F5]. Nauczyłem się też być cierpliwym i nie klikać pochopnie kilkakrotnie na [Wyślij], jeżeli nie od razu wyświetla się okno z gotowym postem.
Zauważyłem także, że niektóre opcje "pojawiają się" po ponownym zalogowaniu.
Słowem wyjaśnienia: ja jestem moderatorem i pilnuję tylko porządku na stronie, więc nie mam wpływu na jakość działania serwisu. Oczywiście posty zdublowane będę usuwał (jak to już robię od jakiegoś czasu). W razie kłopotów zawsze można mi przesłać informację na priva lub też każdemu innemu moderatorowi, by usunął "nieposłuszny" post. ;-)
 
     
Beata
[Usunięty]

Wysłany: 2006-05-04, 21:03   Polczat

Coś nie mogę wejść na polczat, bo mi zgłasza komunikat o brakujących wtyczkach.
 
     
Mateusz
[Usunięty]

Wysłany: 2006-05-04, 21:11   POLChat

A wcześniej wchodziłaś na POLChat bez problemów?
Ja też czasami próbuję kilkakrotnie, ale raczej się to udaje.
Może masz coś z Javą?
POLChat wymaga zainstalowania Javy.
Najlepiej wybrać sobie wersję offline installation, zapisać na dysku i zainstalować z:
http://www.java.com/en/download/index.jsp

Dla użytkowników, którzy zamierzają często korzystać z POLChat'u proponuję zainstalowanie programu IKARI's.
http://www.ikari.pl/?c=dl
 
     
Annia
[Usunięty]

Wysłany: 2006-05-16, 10:31   

Pomóżcie
Przez przypadek czytając posty wcisnęłam IGNORUJ w ten sposób jedna z osób zawędrowała na listę ignorowanych. Zależy mi na lekturze jej tekstów. Jak mam wykasować ją z tej listy.
Jak oznaczać posty jako przeczytane?
 
     
Mateusz
[Usunięty]

Wysłany: 2006-05-16, 13:02   

"7. [Ignoruj] - pozwala nam na pomijanie wypowiedzi, czy tematów, które nas nie interesują i nie chcemy ich czytać. Zawsze można wejść w opcję [Lista ignorowanych tematów] i tam zweryfikować nasz wybór. "

Aby wejść w listę ignorowanych tematów poszukaj działu, w którym znajduje się temat wpisany na listę ignorowanych. Po prawej stronie ekranu, pod tematami głównymi poszukaj [Listy ignorowanych tematów] i kliknij na nią. Poszukaj tematu, który Cię interesuje i zaznacz przy nim pole wyboru. Na dole ekranu, pod tematami poszukaj przycisku USUŃ Z LISTY i kliknij na niego.

Zawsze można sobie ustawić, by nie pokazywała się opcja ignorowania, co pozwoli w przyszłości uniknąć przypadkowego kliknięcia na ten przycisk. W tym celu na stronie głównej w [Preferencjach] należy odznaczyć wybór [Pokazuj ignorowanie tematów].
 
     
Gość

Wysłany: 2006-05-22, 11:03   

Mateuszu, jestem zalogowana a z komunikatu wynika że nie?
mogę pisac posty a brak mi możliwości wylkogowania bo nie pokazuje że jestem.
 
     
Gość

Wysłany: 2006-05-22, 11:04   

I widzisz podpisało mój post Gość a nie ZUZA.
 
     
Mateusz
[Usunięty]

Wysłany: 2006-05-22, 23:22   

No coż, wynika z tego, że logowanie się nie powiodło... :-(
Niestety nie mam wpływu na techniczne działanie forum.
Z doświadczenia wiem, że często pierwsze logowanie się nie udaje (zwłaszcza w Windows 98).
Dlatego proponuję, byś spróbowała się zalogować po raz drugi.
Możesz też zamknąć, otworzyć przeglądarkę i wtedy próbować ponownego wejścia.
Musisz pamiętać, że jeżeli dłuższy czas jesteś nieaktywna, to serwer sam Cię wyloguje.
Dzieje się tak, kiedy otworzysz forum i przez kilka-kilkanaście minut tylko czytasz posty bez klikania. Wtedy można korzystać z odświerzania [F5], co pozwoli na kontakt z serwerem, by "przypomnieć" mu, że nadal jesteś ;-)
 
     
ZofiaL
[Usunięty]

Wysłany: 2006-10-24, 12:58   

Witam. Ja pierwszy raz coś piszę i nie wiem jak to działa. Nie wiem gdzie i jak napisać o swoich problemach. Szukam pomocy nawet za bardzo nie wiem czy bardziej dla siebie czy dla męża ale napewno dla dziecka..... nie mogę teraz czekać na odpoweiedź ale póżnym wieczorem poszukam jakiejś odpowiedzi.... Pozdrawiam
 
     
Mateusz
[Usunięty]

Wysłany: 2006-10-24, 13:18   

Jak widać już pierwszy krok za Tobą! :-) Potrafisz się włączyć w wątek.
Możesz też założyć swój własny temat. Wtedy wchodzisz w jakiś dział (adekwatny do Twojej wypowiedzi) i szukasz opcji nowy temat.
W razie problemów możesz pisać do mnie na GG. :-)
 
     
INGA
[Usunięty]

Wysłany: 2006-10-25, 11:29   

Dla mnie to czary mary .Nie wiem gzie co napisć :roll: Mam nadzieję,że nie zrobie z siebie Osiołka :-) Jak wiadomo praktyka czyni mistrza,a ja dopiereo zaczynam,więc proszę o wyrozumiałosć ;-)
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,04 sekundy. Zapytań do SQL: 9