Celem tego forum jest niesienie pomocy małżonkom przeżywającym kryzys na każdym jego etapie (także po rozwodzie i
gdy współmałżonkowie są uwikłani w niesakramentalne związki), którzy chcą ratować swoje sakramentalne małżeństwa
Portal  FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  Chat  StowarzyszenieStowarzyszenie
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  DownloadDownload  StatystykiStatystyki  PolczatPolczat
 Ogłoszenie 

Poprzedni temat «» Następny temat
Święta tak po babsku;)
Autor Wiadomość
sylwia
[Usunięty]

Wysłany: 2006-12-18, 00:39   

I masz racje!Zycze Ci abys te swieta spedzila w spokoju,radosci i milosci bliskich bo przeciez sa jeszcze inni ludzie na,ktorych uczucie mozesz liczyc.Nie pozwol zeby Ci ktos odebral radosc tych swiat,wez przyklad z Grazynki.Pozdrawiam serdecznie! :-)
 
     
Jo-anka
[Usunięty]

Wysłany: 2006-12-18, 02:21   

Wiesz co Lewek- jak to piwko to tylko z tatą- to może nie jest jeszcze tak tragicznie, co?

Ja mam taki zamiar jak Grażynka- i chyba mi się to uda!
Przepis na szyszki jest rewelacyjny.W sobotę upieklismy ciasteczka- mały niewprawną łapką dekorował, był b miły dzień!

Lewku- duzo radości Ci życzę- jak lubisz jeśc(tak jak i ja) to przrynajmniej najedz się smakołyków- na pewno humor choć ciutkę się poprawi.Przynajmniej u mnie to działa
 
     
weronika
[Usunięty]

Wysłany: 2006-12-18, 07:39   

Joannab,cieszę się,że mój przepis wpadł Ci w gust,smacznego,hi,hi,hi
 
     
ania z belgii
[Usunięty]

Wysłany: 2006-12-18, 15:59   

Weroniko,
Ja też już testowałam;) ale nic nie zostało, bo przyszły głodomory i zjadły...
na Święta zrobię z podwójnej porcji:)

a tak na marginesie cudne firanki kupiłam:) i dziś odbieram grafiki męzowe - powiększałam je i oprawiałam - rzucę na ścianę w sypialni - tak jak zawsze chcieliśmy:)

***
Kto wie czy za rogiem nie stoją Anioł z Bogiem;)
 
     
wito
[Usunięty]

Wysłany: 2006-12-19, 05:58   

Tak piekne zawszwe było oczekiwanie na święta w naszym domu. Tyle radości. W zeszłym roku z córka szopke zrobiłem taka prawdziwą z figurkami, siankiem. Zawsze razem przygotowywalismy potrawy. Sprzatali dom. Te święta będą inne. Od jakiegoś czasu zdaję sobię sprawę, że spedzimy je bez naszej Basi. Zaprosiłem ją na wigilię. Nie prosiłem o natychmiastową odpowiedź. Poprosiłem o zastanowienie. Teraz już straciłem nadzieję. Wczoraj upewniłem sie że złożyła pozew o rozwód.
Mam nadzieję, że jeszcze uda sie cokolwiek uratować, ale żona działa bardzo szybko, spieszy sie bardzo. Pilno jej do tego szczęścia. Dwadzieścia lat mojego życia dla rodziny legło w gruzach.
Czekam na córkę która przyjedzie w czwartek w nocy. Planowaliśmy tyle potraw wspólnie przygotować. Teraz nie wiem czy dam radę cokolwiek zrobić. Czekam na Boże Narodzenie czekając na pozew rozwodowy. Żadne prochy nie są w stanie zabić w człowieku tego napięcia, czekania. Ta myśl jest we mnie, że może jutro przyjdzie, może w piątek. Gdyby to było takie proste uwolnić się od tego napięcia. Takie mnie czekają w tym roku święta. Nasza rodzina legła w gruzach.
Ostatnio zmieniony przez wito 2007-01-04, 22:02, w całości zmieniany 1 raz  
 
     
wabona
[Usunięty]

Wysłany: 2006-12-19, 06:20   

Wito, tak bardzo Ci współczuję. Znam ten ból oczekiwania na wezwanie do sądu. Takie przykre, że akurat w okresie świątecznym takie nieszczęście Cię spotkało. To smutne.
A z drugiej strony - może radość z narodzenia Pana jakoś stłumi Twój ból. Może córki nie pozwolą, byś myślał. One są z Tobą. Dzieci to największy skarb i musimy to docenić.
Wito, życzę Ci, byś osiągnął jako taki spokój. Ja właśnie jestem w trakcie odmawiania Nowenny do św. Judy Tadeusz - w intencji spokojnych świąt. Wierzę, że Pan Bóg nie pozwoli, byśmy się smucili.

Trzymaj się...
 
     
wito
[Usunięty]

Wysłany: 2006-12-19, 07:10   

Dziekuję Ci Dobra Kobieto.
Zapewne i Ty wiesz jak trudno znaleźć spokój kiedy cały Ty który jesteś w sobie mówi Ci, że nie zasłużyłeś na coś takiego. Że żyłeś wiarą i nadzieją, że razem sie zestarzejemy, że każdy twój dzień był poświęceniem dla rodziny. Że to co dla Niej/Jego zrobiliśmy nie ma znaczenia.
Modlitwa uspokaja. Wiem właśnie zaczynałem do tego dochodzić a tu masz cios jak z armaty. Nie czuję nienawiści, złości. Czuję żal, w każdym calu swojego zmęczonego ciała.

Pogodne Świeta

[ Dodano: 2006-12-19, 07:12 ]
Może bedą pogodne ale wesołe na pewno nie.
 
     
amelka00
[Usunięty]

Wysłany: 2006-12-19, 10:56   

Wito niepoddawaj się................. Az serce sie kraje jak to czytam . Tyle swiąt przeżyłam w smutku , teraz wiem ęe nie warto . Świeta to są świeta i trzeba je przeżyć po ludzku najlepiej jak można . Nie czekaj na to co się stanie , nie masz na to wpływu .zieci nie muszą mieć smutnych świąt tylko dlatego , że jest taka sytuacja. Wasza rodzina to teraz Ty i dzieci , wiem że jest CI cięzko , ale pomyśl .................... Tata i mama to teraz Ty w jednym i wcale nie musi być żle . Nie mów , że legła w gruzach , bo wy jesteście . Myślę , że dasz radę pozdrawiam cieplutko i liczę na Ciebie .................... :->

[ Dodano: 2006-12-19, 10:57 ]
A jeśli chodzi o żal , to nie pielęgnuj go w sobie , bo zatruje Ci życie . Nie warto .....
 
     
ania z belgii
[Usunięty]

Wysłany: 2006-12-19, 11:47   

Wito...
Nie będę się wymądrzać, bo sama czekam na pisemko z sądu... Wiem, że w każdej chwili może zadzwonić adwokat. Masz córki - to bardzo, bardzo dużo. Masz dla kogo przygotować święta. Masz z kim je spędzić. Masz dla kogo żyć.
Wito, w najtrudniejszych momentach pomagała mi modlitwa Hymnem słonecznym św. Franciszka z Asyżu... może warto się w nią wczytać?
Przynieś do żłóbka swoje cierpienie i daj maleńkiemu Jezuskowi, On już będzie wiedział co i jak...
pozdrawiam cieplutko
a.
 
     
lewek
[Usunięty]

Wysłany: 2006-12-19, 13:20   

wito, ściskam ciepło, zazdroszczę córek, ja muszę uciec z domu do rodziny, żeby nie być sama w święta.
 
     
wito
[Usunięty]

Wysłany: 2006-12-19, 17:02   

Bardzo Wam dziękuję za wsparcie, spokój przyszedł sam nie wiem kiedy.
Proponuję wrócić do tematu Łososiowe roladki
8 plastrów wędzonego łososia
1 kubek naturalnego serka śmietankowego
1 mała cebula
3 łyżki kaparów
1 łyżeczka skórki otartej z cytryny
sok i skórka z 1 cytryny
biały pieprz

2 plastry łososia drobno posiekać. cebulę obrać i bardzo drobno pokroić. Serek wymieszać z posiekanym łososiem, cebulą, otartą skórką cytrynową i 2 łyżkami kaparów. Doprawić pieprzem.
Plastry łososia smarować serkiem i zawijać w ruloniki, jeżeli sa długie, przekroić na dwa.
Ruloniki ułożyć na półmisku, skropić sokiem z cytryny, posypać cieniutko skrojoną skórką cytrynową i pozostałymi kaparami. Można ozdobić koperkiem

Pycha. Łosoś nie jest tradycyjną polską rybą wigilijną ale można i na inne okazje.
 
     
lewek
[Usunięty]

Wysłany: 2006-12-22, 21:16   

Właśnie skończyłam "walkę" z sałatką :) (marchewka, pietruszka, seler, ogórek kiszony, groszek, koperek, pieprz, majonez, bez kukurydzy bo zapomniałam kupić)
jutro planuję zmierzyć się z grzybową
Jego nie ma już drugi dzień, ale zamówił w sklepie chleb na święta. Czyżby zamierzał jednak choć część spędzić w domu? Nie chcę się na próżno łudzić nadzieją, zobaczymy...
 
     
ania z belgii
[Usunięty]

Wysłany: 2006-12-24, 10:56   

Wczoraj cały dzień walczyłam z barszczem czerwonym, kapustą z grzybami, piernikiem, sernikiem, bajecznymi ciasteczkami, pieczonymi mięsami -szynką i boczkiem, pasztecikami i farszami do uszek i pierogów, a drugim froncie (siostra)- ryba po grecku, sałatka tuńczykowa, karpatka. Dziś wielkie lepienie... i smazenie. Na szczęscie śledzie już zrobione:)
Kochani, tak się cieszę, że są Święta, a to, że Darek odrzuca połączenia to nic... naprawdę.
Bóg się znowu urodzi...:)
 
     
sylwia
[Usunięty]

Wysłany: 2006-12-25, 22:07   

Kochani!
Dzis pierwszy dzien swiat,taka bylam zajeta,ze nawet nie zlozylam Wam zyczen.Ale na zyczenia nigdy nie jest za pozno,tak wiec zycze Wam zdrowych,wesolych swiat,wypelnionych miloscia,nadzieja i radoscia.
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,02 sekundy. Zapytań do SQL: 9