Celem tego forum jest niesienie pomocy małżonkom przeżywającym kryzys na każdym jego etapie (także po rozwodzie i
gdy współmałżonkowie są uwikłani w niesakramentalne związki), którzy chcą ratować swoje sakramentalne małżeństwa
Portal  FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  Chat  StowarzyszenieStowarzyszenie
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  DownloadDownload  StatystykiStatystyki  PolczatPolczat
 Ogłoszenie 

Poprzedni temat «» Następny temat
kierownictwo duchowe
Autor Wiadomość
Grażynka
[Usunięty]

Wysłany: 2006-12-11, 11:07   kierownictwo duchowe

Mam do Was pytanie. Czy macie swojego kierownika duchowego? Kto nim jest? Czy to Wasz spowiednik? Jak go znaleźliście?
Ja ostatnio staram się rozwinąć duchowo i mam czasem wrażenie, że strasznie błądzę. Ostatnio przyszła mi taka refleksja, że może wskazane byłoby mieć taką osobę. Ale jak ją znaleźć? Gdzie szukać?
 
     
wito
[Usunięty]

Wysłany: 2006-12-11, 15:15   

Ja przez dłuższy czas ponad 3 lata, starałem sie spowiadać u jednego spowiednika. Niestety w czerwcu został porzeniesiony. Też teraz szukam kogoś. Bardzo lubię rozmawiać z moją psycholożką. Mam na oku jednego kapłana w klasztorze. Lubię spowiadać się i nie wyjaśniać za każdym razem oczywistych dla mnie spraw, o które za każdym razem pyta kapłan.
 
     
Mirela
[Usunięty]

Wysłany: 2006-12-27, 19:13   

Za łaska Bozą trafiło mi sie kierownictwo duchowe.
Nie szukałam . On znalazł mnie.
Spowiadałam się ze trzy razy u tego samego spowiednika i po tych trzech razach zaproponował mi kierownictwo.
Ma to oczywiście swoje zalety , bo spowiedź nie ogranicza sie tylko do oczyszczania, ale jest rozwojem i podążaniem za Bogiem. Kierownictwo duchowe pozwoliło mi nauczyć się ufności i zawierzenia. Pozbyłam się wszelkich ograniczeń jakie moga towarzyszyć w czasie spowiedzi. Spowiednik zna mnie lepiej niz ja sama siebie :)
Życze wszystkim takiego daru:)
Módlcie się za swoich kierowników duchowych, modlitwa jest im bardzo potrzebna :)
Pozdrawiam:)
 
     
Elik
[Usunięty]

Wysłany: 2006-12-27, 22:14   

Mam stałego spowiednika od tak około dwóch lat i chyba mogę tak powiedzieć również w Jego osobie kierownika duchowego. Jak Go znalazłam. Myślę, że Bóg stawia na mojej drodze ludzi, którzy mogą mi pomóc i mnie wesprzec w moich problemach i w moim poznawaniu od nowa Boga. Jestem wdzięczna Bogu i za ten dar.
 
     
Elżbieta
[Usunięty]

Wysłany: 2007-11-16, 17:09   

SPOWIEDŹ I KIEROWNICTWO DUCHOWE W FORMACJI SUMIENIA

Człowiek o zranionym sumieniu najpełniej doświadcza miłości i miłosierdzia Bożego w sakramencie pokuty.
"Regularne spowiadanie się (...) pomaga nam kształtować sumienie, walczyć ze złymi skłonnościami, poddawać się leczącej mocy Chrystusa i postępować w życiu Ducha. Częściej otrzymując przez sakrament pokuty dar miłosierdzia Ojca, jesteśmy przynaglani, by być - jak On - miłosierni" (KKK 1458).

Obok spowiedzi bardzo ważnym miejscem formacji sumienia jest kierownictwo duchowe. To poprzez dialog z kierownikiem duchowym, prowadzony w klimacie życzliwości, wzajemnej akceptacji, otwartości, zaufania i dyskrecji, możemy wypowiedzieć swoje niepokoje i obawy, gdy nawiedza nas niepewność sumienia. Możemy też wyrazić żal i zawstydzenie w momentach upadków i słabości moralnej. W chwilach zaś wewnętrznego pokoju i radości duchowej możemy dać świadectwo działania Bożego w naszych duszach. W dialogu kierownictwa duchowego otrzymujemy też potwierdzenie dla prawości własnego sumienia oraz wierności Bogu i ludziom.

"Rozmowa ze spowiednikiem lub kierownikiem duchowym ma na celu naprowadzenia mnie na moją własną prawdę: prawdę mojego życia. Co jest moim najgłębszym powołaniem i moją misją? W czym sprzeniewierzam się temu osobistemu powołaniu?" (A. Grün).
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,02 sekundy. Zapytań do SQL: 8