Celem tego forum jest niesienie pomocy małżonkom przeżywającym kryzys na każdym jego etapie (także po rozwodzie i
gdy współmałżonkowie są uwikłani w niesakramentalne związki), którzy chcą ratować swoje sakramentalne małżeństwa
Portal  FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  Chat  StowarzyszenieStowarzyszenie
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  DownloadDownload  StatystykiStatystyki  PolczatPolczat
 Ogłoszenie 

Poprzedni temat «» Następny temat
rozwód i pozew
Autor Wiadomość
bajka
[Usunięty]

Wysłany: 2006-09-19, 16:29   rozwód i pozew

moi drodzy,
jak to wygląda ?
Jesli mój mąż złoży pozew w sądzie to ja dostane zawiadomienie listem poleconym z tego sądu o rozprawie ?
czy mam tego listu wtedy nie odbierac, jesli nie chcę ani rozprawy ani rozwodu ???
 
     
elzd1
[Usunięty]

Wysłany: 2006-09-19, 18:24   

Odbierz, nic to nie da, jeżeli nie odbierzesz.
Ja dostałam poleconym, termin był za tydzienk się sąd uwinął :evil:
 
     
Viptocat
[Usunięty]

Wysłany: 2006-09-19, 19:59   

Hmm.
Pozew pozwowi nie równy. Czasami (jeżeli małżonek wnosi pozew o rozwód bez orzekania o winie) musisz odpowiedzieć bo inaczej sprawa się dalej nie potoczy. Ale jeżeli będzie wniosek o rozwód z Twojej winy sytuacja pewnie będzie wyglądała zupełnie inaczej
Jeżeli chcesz stosować "działania opóźniające" to musisz być w kontakcie z prawnikiem który zna procedury panujące w sądach. Może poradzić Ci jaką strategię zastosować. (np. w mojej sytuacji gdybym napisał ,że właśnie jesteśmy w z żoną w trakcie mediacji i w związku z tym proszę o odroczenie rozprawy sąd opóźniłby rozprawę o 6 miesięcy).

Ps. Jeżeli mąż powiadomi Cię ,że złożył pozew to warto zaproponować mu spotkanie i wspólne przeczytanie pozwu.

Pps Z tego co piszesz pozew nie został złożony. Życze Ci ,żeby tak pozostało.


Pozdrawiam
V.
 
     
ina
[Usunięty]

Wysłany: 2006-09-20, 13:19   

Bajko. Jeżeli mąż ewentualnie złoży pozew, to dostaniesz jego kopię. Będziesz mogła s też ustosunkować się do pozwu na piśmie.
Nie zakładaj jednak czarnego scenariusza.
Myślę, że złożenie pozwu wymaga odwagi i czesto kończy się na "straszeniu".
 
     
Agnieszka2
[Usunięty]

Wysłany: 2006-09-21, 09:01   

Pozew odebrać. Inaczej dostanie rozwód zaocznie i to jeszcze może z Twojej winy. Dzieci nie macie, to może się skończyć na jednej rozprawie.
Pozdrawiam
 
     
bajka
[Usunięty]

Wysłany: 2006-09-21, 10:30   

A to mnie Agnieszka2 pocieszyła. Do d... z takim prawem...
 
     
Elaka
[Usunięty]

Wysłany: 2006-09-22, 15:00   

Bajka, chyba Twoja panika nieuzasadniona. Jak Ina powiedziała - od deklaracji do założenia sprawy długa droga. Całuski i się nie bój na zapas.
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,01 sekundy. Zapytań do SQL: 9